Wilgoć w budynku stanowi jedno z największych zagrożeń w trakcie jego użytkowania. Zawilgocone pomieszczenia są narażone na zagrzybienie i szybciej niszczeją (woda uszkadza ściany i fundamenty). Ponadto przebywanie w zbyt wilgotnych wnętrzach jest szkodliwe dla zdrowia ludzi. Jak rozwiązać te problemy w przypadku narażonych na wilgoć pomieszczeń w obiektach przemysłowych?
Zwykłe rozwiązania problemu wilgoci w budynku (np. izolacja przeciwwilgociowa, sprawnie działająca wentylacja itp.) mogą nie wystarczyć w przypadku obiektów o charakterze przemysłowym, jak np.:
i wiele innych obiektów produkcyjnych, w których ze względu na charakter prowadzonej działalności mogą występować tzw. pomieszczenia wilgotne. Ponadto w wielu z tych fabryk (np. w zakładach chemicznych), oprócz walki z nadmiernym zawilgoceniem, trzeba także mierzyć się ze środowiskiem silnie korozyjnym i agresywnym.
Rozwiązaniem obu tych problemów jest zastosowanie odpowiednich systemów ogrzewania elektrycznego przeznaczonego do pomieszczeń wilgotnych.
Przykładem odpowiednich grzejników do pomieszczeń narażonych na wilgoć są modele RRH:
Grzejniki ze stali nierdzewnej RRH, dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP66, sprawdzą się doskonale we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach wilgotnych (m.in. magazyny, szyby windowe, hydrofornie, przepompownie ścieków) z wyłączeniem miejsc, gdzie występuje środowisko silnie korozyjne i agresywne – tam muszą być one zastąpione przez grzejniki RRH V4A ze stali kwasoodpornej.
Grzejniki RRH dostępne są w dwóch wersjach: nisko- (temperatura krawędzi użebrowania – 90°C) i wysokotemperaturowej (temperatura krawędzi użebrowania – 220°C); zakres dostępnej mocy – od 500 do 3000 W (zasilanie 230V AC). W zależności od wykonania grzejnik można nabyć w wersjach:
uwagi na wysoką temperaturę, do jakiej nagrzewają się w trakcie pracy grzejniki RRH, urządzenia te należy montować w pomieszczeniach, gdzie rzadko przebywa personel.
Wilgoć i wahania temperatury w obiekcie przemysłowym stanowi zagrożenie zarówno dla budynków produkcyjnych, jak i dla zainstalowanych w nich maszyn i urządzeń. Zmiany temperatury powodują kondensację wilgoci co może doprowadzić do awarii i zakłóceń w pracy urządzeń. Zapewnienie stałej temperatury w pomieszczeniach zapewnia bezawaryjną pracę urządzeń. Dodatkowo zastosowanie ogrzewania elektrycznego zabezpiecza instalacje technologiczne przed zamarzaniem w okresie zimowym. Zastosowanie np. grzejników ze stali nierdzewnej gwarantuje długą i bezawaryjną pracę nawet w bardzo trudnych warunkach środowiskowych.
Praca w strefach zagrożonych wybuchem (Ex) wymaga szczególnej uwagi i przestrzegania surowych standardów bezpieczeństwa. Atmosfery wybuchowe, powstające na skutek mieszaniny … Czytaj dalej „Bezpieczeństwo pracy w strefach Ex – poznaj rozwiązania oferowane przez TOM-El”
Elektryczne ogrzewanie podłogowe to jedno z najwygodniejszych i najbardziej estetycznych rozwiązań w nowoczesnych domach. Dzięki temu systemowi, możesz cieszyć się … Czytaj dalej „Kable i maty grzejne pod płytki – o czym pamiętać, decydując się na ogrzewanie podłogowe?”
W sezonie grzewczym wiele firm staje przed wyzwaniem zapewnienia odpowiedniego ogrzania powierzchni, takich jak nowo budowane obiekty przemysłowe czy mieszkalne. … Czytaj dalej „Przenośne nagrzewnice elektryczne – rozwiązanie do szybkiego i efektywnego ogrzewania różnych przestrzeni”