• pl
 • en
 • Blog

  28.11.2023
  Ogrzewanie rynien kablami grzejnymi – najważniejsze aspekty

  W okresie zimowym, gdy dochodzi do zalegania śniegu i oblodzenia powierzchni dachów i rynien, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu odpowiednio … Czytaj dalej „Ogrzewanie rynien kablami grzejnymi – najważniejsze aspekty”

  Zobacz więcej
  19.10.2023
  Grzejniki konwektorowe – do domu, biura, sklepu

  Ogrzewanie elektryczne od lat cieszy się dużą popularnością klientów. Może stanowić zarówno podstawowe źródło energii cieplnej, jak i system wspomagający … Czytaj dalej „Grzejniki konwektorowe – do domu, biura, sklepu”

  Zobacz więcej
  21.09.2023
  Urządzenia grzewcze do miejsc zagrożonych wybuchem – dlaczego warto zdecydować się na grzejniki rurowe ERB?

  W miejscach zagrożonych wybuchem należy zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to również doboru elektrycznych urządzeń grzewczych. Z jednej strony powinny one … Czytaj dalej „Urządzenia grzewcze do miejsc zagrożonych wybuchem – dlaczego warto zdecydować się na grzejniki rurowe ERB?”

  Zobacz więcej
  18.08.2023
  Ogrzewanie oczyszczalni ścieków – wybrać urządzenia ze stali nierdzewnej czy kwasoodpornej?

  Agresywna atmosfera i duża wilgotność w oczyszczalniach ścieków sprawiają, że w takich miejscach konieczne są urządzenia grzewcze, które będą spełniały … Czytaj dalej „Ogrzewanie oczyszczalni ścieków – wybrać urządzenia ze stali nierdzewnej czy kwasoodpornej?”

  Zobacz więcej
  27.07.2023
  Jak ogrzać schody zewnętrzne?

  Wiele osób co roku przy przymrozkach boryka się z uciążliwym problemem śliskich schodów. Chwila nieuwagi czy też nieszczęśliwy zbieg okoliczności … Czytaj dalej „Jak ogrzać schody zewnętrzne?”

  Zobacz więcej
  23.06.2023
  Grzejniki ze stali nierdzewnej – 4 miejsca, gdzie możesz je wykorzystać

  Przemysłowe grzejniki ze stali nierdzewnej mogą być stosowane w pomieszczeniach wilgotnych oraz w środowiskach agresywnych. Są wykorzystywane w miejscach takich … Czytaj dalej „Grzejniki ze stali nierdzewnej – 4 miejsca, gdzie możesz je wykorzystać”

  Zobacz więcej
  23.05.2023
  Jak sterować ogrzewaniem elektrycznym w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex?

  Strefy zagrożone wybuchem Ex wymagają doboru odpowiedniego wyposażenia. Dotyczy to również rodzaju zastosowanego w nich ogrzewania. Od lat sprawdzonym wyborem … Czytaj dalej „Jak sterować ogrzewaniem elektrycznym w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex?”

  Zobacz więcej
  24.04.2023
  Ogrzewanie kontenerów – na co się zdecydować?

  Kontenery wymagają zastosowania wydajnego i bezpiecznego ogrzewania. Dotyczy to m.in. kontenerów mieszkalnych, biurowych czy też specjalnego przeznaczenia. Sprawdź, jak zadbać … Czytaj dalej „Ogrzewanie kontenerów – na co się zdecydować?”

  Zobacz więcej
  20.03.2023
  Ogrzewanie pod komorami mroźni – co warto wiedzieć?

  Do ogrzewania pod komorami mroźni wykorzystuje się m.in. kable grzejne. Ich działanie zabezpiecza przed przemarzaniem gruntu pod mroźnią, a także … Czytaj dalej „Ogrzewanie pod komorami mroźni – co warto wiedzieć?”

  Zobacz więcej
  13.02.2023
  Ogrzewanie w oczyszczalni ścieków – kluczowe aspekty

  Oczyszczalnie ścieków to obiekty, których specyfika wymaga zachowania szczególnej ostrożności i wymogów bezpieczeństwa przy realizacji różnego rodzaju instalacji. Dotyczy to … Czytaj dalej „Ogrzewanie w oczyszczalni ścieków – kluczowe aspekty”

  Zobacz więcej
  20.01.2023
  Wentylatory przenośne w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex – jakie są ich główne zastosowania?

  Wentylatory przenośne w wykonaniu Ex to urządzenia, które stosowane są w określonych warunkach. Rekomendowane są wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie … Czytaj dalej „Wentylatory przenośne w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex – jakie są ich główne zastosowania?”

  Zobacz więcej
  12.01.2023
  Na co zwrócić uwagę przy wyborze nagrzewnicy do pracy w strefie zagrożenia wybuchem?

  Przenośne elektryczne nagrzewnice powietrza to urządzenia, które korzystnie przekładają się na komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy. Dzięki nim dużo łatwiej … Czytaj dalej „Na co zwrócić uwagę przy wyborze nagrzewnicy do pracy w strefie zagrożenia wybuchem?”

  Zobacz więcej
  19.12.2022
  Ogrzewanie beczek i zbiorników IBC z produktami Tom-El

  W określonych sytuacjach substancje zawarte w beczkach i zbiornikach IBC warto podgrzać. Dzięki temu ułatwia się proces opróżniania tych pojemników, … Czytaj dalej „Ogrzewanie beczek i zbiorników IBC z produktami Tom-El”

  Zobacz więcej
  14.12.2022
  Gdzie znajdują zastosowanie grzejniki konwektorowe?

  Grzejniki konwektorowe cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów indywidualnych i biznesowych. Wszystko dzięki ich uniwersalności, wydajności grzewczej i prostocie eksploatacji. … Czytaj dalej „Gdzie znajdują zastosowanie grzejniki konwektorowe?”

  Zobacz więcej
  14.11.2022
  Jak ogrzewać pomieszczenia narażone na wilgoć?

  Wilgoć w budynku stanowi jedno z największych zagrożeń w trakcie jego użytkowania. Zawilgocone pomieszczenia są narażone na zagrzybienie i szybciej … Czytaj dalej „Jak ogrzewać pomieszczenia narażone na wilgoć?”

  Zobacz więcej
  07.11.2022
  Przenośne nagrzewnice powietrza w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex – zalety

  Na komfort pracy w danym miejscu wpływa bardzo wiele czynników. Wśród najważniejszych wymienić należy odpowiednią temperaturę powietrza. Należy o nią … Czytaj dalej „Przenośne nagrzewnice powietrza w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex – zalety”

  Zobacz więcej
  27.10.2022
  Jak chronić rury przed zamarzaniem?

  Zbliżające się przymrozki sprawiają, że pozostaje już ostatnia chwila na to, by zadbać o odpowiednie zabezpieczenie rur przed zamarzaniem. Dobranie … Czytaj dalej „Jak chronić rury przed zamarzaniem?”

  Zobacz więcej
  17.10.2022
  Grzejniki elektryczne dla przemysłu – jak wybrać odpowiednie modele?

  Grzejniki elektryczne różnią się między sobą mocą, rozmiarem, stopniem ochrony oraz przeznaczeniem. Jeśli planujesz zakup grzejnika do swojego zakładu, magazynu … Czytaj dalej „Grzejniki elektryczne dla przemysłu – jak wybrać odpowiednie modele?”

  Zobacz więcej
  04.10.2022
  Grzałki immersyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  Grzałki immersyjne, zwane inaczej nurnikowymi, są urządzeniami służącymi do podgrzewania substancji w stanie ciekłym (wody, oleju itp.) lub w stanie … Czytaj dalej „Grzałki immersyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?”

  Zobacz więcej
  30.09.2022
  Nagrzewnica elektryczna przenośna – główne zalety

  Elektryczne nagrzewnice przenośne znajdują zastosowanie jako dodatkowe źródło ciepła. Ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że bez trudu mogą być wykorzystywane zarówno … Czytaj dalej „Nagrzewnica elektryczna przenośna – główne zalety”

  Zobacz więcej
  30.08.2022
  Ogrzewanie schodów zewnętrznych – jakie rozwiązanie wybrać?

  Zimą schody zewnętrzne potrafią stanowić prawdziwe zagrożenie. Szczególnie wówczas, gdy w dzień utrzymuje się temperatura powyżej 0°C, a w nocy … Czytaj dalej „Ogrzewanie schodów zewnętrznych – jakie rozwiązanie wybrać?”

  Zobacz więcej
  17.08.2022
  Ogrzewanie hal produkcyjnych – pomyśl o tym już teraz!

  Choć trwające upały w dalszym ciągu nas rozpieszczają, to nie da się ukryć, że pomału zbliża się zima, a wraz … Czytaj dalej „Ogrzewanie hal produkcyjnych – pomyśl o tym już teraz!”

  Zobacz więcej
  21.07.2022
  Elektryczne ogrzewanie podłogowe – aspekty praktyczne

  Elektryczne ogrzewanie podłogowe, żeby mogło właściwie spełniać swoje funkcje, musi być wykonane z dbałością o nawet najmniejsze detale. Szczególnie zważywszy … Czytaj dalej „Elektryczne ogrzewanie podłogowe – aspekty praktyczne”

  Zobacz więcej
  11.07.2022
  Elektryczne ogrzewanie podłogowe – zalety

  Coraz więcej deweloperów i prywatnych inwestorów decyduje się na zastosowanie wewnątrz budynków elektrycznego ogrzewania podłogowego. Nic w tym dziwnego, rozwiązanie … Czytaj dalej „Elektryczne ogrzewanie podłogowe – zalety”

  Zobacz więcej
  23.06.2022
  Ogrzewanie w strefach zagrożenia wybuchem – na co zwrócić uwagę?

  Obiekty przemysłowe wymagają stosowania się do ściśle określonych zasad, również w odniesieniu do wykorzystywanych systemów ogrzewania. Aby zapewnić odpowiedni poziom … Czytaj dalej „Ogrzewanie w strefach zagrożenia wybuchem – na co zwrócić uwagę?”

  Zobacz więcej
  23.06.2022
  Ogrzewanie w ogrodnictwie – kiedy i dlaczego ma znaczenie?

  Ogrzewanie w ogrodnictwie cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie na obszarach, na których występują niskie i średnie temperatury. Odpowiednio dostosowane … Czytaj dalej „Ogrzewanie w ogrodnictwie – kiedy i dlaczego ma znaczenie?”

  Zobacz więcej
  30.03.2022
  Jak dobrać odpowiednie kable grzejne do różnych zastosowań?

  Wyróżniamy kilka typów elektrycznych kabli grzejnych, w tym przede wszystkim kable samoregulujące, kable rezystancyjne i kable równoległe (sektorowe). Mogą być … Czytaj dalej „Jak dobrać odpowiednie kable grzejne do różnych zastosowań?”

  Zobacz więcej
  23.03.2022
  Czy wiesz jak zabezpieczyć grunt przed przemarzaniem pod komorą mroźni?

  Jednym z mało znanych zastosowań kabli grzejnych jest wykorzystanie ich do zabezpieczenia gruntu pod komorami mroźni przed przemarzaniem. Ryzyko przemarzania … Czytaj dalej „Czy wiesz jak zabezpieczyć grunt przed przemarzaniem pod komorą mroźni?”

  Zobacz więcej
  11.01.2022
  Jakie nagrzewnice elektryczne można zastosować w oczyszczalni lub myjni samochodowej?

  Nagrzewnice elektryczne to wydajne, a jednocześnie wygodne w obsłudze i bezpieczne urządzenia, które do działania nie potrzebują paliw płynnych czy … Czytaj dalej „Jakie nagrzewnice elektryczne można zastosować w oczyszczalni lub myjni samochodowej?”

  Zobacz więcej
  03.11.2021
  Gdzie znajdą zastosowanie grzejniki kolumnowe?

  Panujący pod naszą szerokością geograficzną klimat sprawia, że przez znaczną część roku większość pomieszczeń musi być dodatkowo ogrzewana. Systemy grzewcze … Czytaj dalej „Gdzie znajdą zastosowanie grzejniki kolumnowe?”

  Zobacz więcej
  07.09.2021
  Czym są elektryczne ogrzewacze płaszczowe?

  Elektryczne ogrzewacze płaszczowe przeznaczone są do podgrzewania lub utrzymania temperatury substancji znajdujących się w beczkach i pojemnikach. Gdzie znajduje zastosowanie … Czytaj dalej „Czym są elektryczne ogrzewacze płaszczowe?”

  Zobacz więcej
  20.08.2021
  Bezpieczeństwo pracy w strefach Ex – wentylatory do pracy w trudnych warunkach

  Temat ogrzewania  pomieszczeń, ogrzewania kontenerów, zabezpieczania rur lub rurociągów w środowisku zakwalifikowanym jako zagrożone wybuchem nie jest dla nas obcy. … Czytaj dalej „Bezpieczeństwo pracy w strefach Ex – wentylatory do pracy w trudnych warunkach”

  Zobacz więcej
  26.07.2021
  Dlaczego w przemyśle warto stosować grzejniki nierdzewne lub kwasoodporne?

  Grzejniki przeznaczone do zastosowania w obiektach przemysłowych muszą spełniać określone wymagania z zakresu oddziaływanie środków korozyjnych występujących w powietrzu lub … Czytaj dalej „Dlaczego w przemyśle warto stosować grzejniki nierdzewne lub kwasoodporne?”

  Zobacz więcej
  29.06.2021
  Denerwuje Cię zaparowane lustro w łazience po kąpieli?

  Zaparowaniu luster możemy w prosty sposób zapobiec stosując specjalne folie grzejne, które na krótki czas ogrzeją lustro i dzięki temu … Czytaj dalej „Denerwuje Cię zaparowane lustro w łazience po kąpieli?”

  Zobacz więcej
  04.05.2021
  Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania?

  Koszty ogrzewania stanowią znaczącą część ogólnych kosztów eksploatacyjnych zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym wiele … Czytaj dalej „Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania?”

  Zobacz więcej
  24.03.2021
  Gdzie mają zastosowanie nagrzewnice w wykonaniu przeciwwybuchowym?

  Ogrzewanie w przemyśle zawsze stanowi wyzwanie, a jeśli dodatkowo mamy do czynienia z obszarem oznaczonym jako strefa zagrożenia wybuchem musimy … Czytaj dalej „Gdzie mają zastosowanie nagrzewnice w wykonaniu przeciwwybuchowym?”

  Zobacz więcej
  17.03.2021
  Ogrzewanie pomieszczeń w strefach zagrożonych wybuchem za pomocą nagrzewnic elektrycznych VLEx

  Ogrzewanie ciepłym powietrzem to idealne rozwiązanie do dużych obiektów o charakterze produkcyjnym, warsztatów, magazynów. Ten system ogrzewania wyróżnia się wyjątkową … Czytaj dalej „Ogrzewanie pomieszczeń w strefach zagrożonych wybuchem za pomocą nagrzewnic elektrycznych VLEx”

  Zobacz więcej
  28.02.2021
  Jak działają ogrzewacze płaszczowe do beczek i zbiorników IBC?

  Zmiany temperatury mogą powodować zmiany właściwości substancji, które mogą gęstnieć,  ulegać rozrzedzaniu lub zmieniać stan skupienia. W takiej sytuacji ich … Czytaj dalej „Jak działają ogrzewacze płaszczowe do beczek i zbiorników IBC?”

  Zobacz więcej
  14.01.2021
  Gdzie stosuje się grzejniki w wykonaniu przeciwwybuchowym?

  Często charakterystyka obiektów przemysłowych wymaga zastosowania urządzeń spełniających wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy. Szczególnie, gdy w obiektach przemysłowych występuje atmosfera … Czytaj dalej „Gdzie stosuje się grzejniki w wykonaniu przeciwwybuchowym?”

  Zobacz więcej
  10.12.2020
  Jak ogrzewać rurociągi? 

  Wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Niska temperatura, przymrozki oraz silne podmuchy mroźnego wiatru towarzyszące tej porze roku mogą … Czytaj dalej „Jak ogrzewać rurociągi? ”

  Zobacz więcej
  07.12.2020
  Maty grzewcze – ogrzewanie pomieszczeń i komfort ciepłej podłogi

  Jednym ze sposobów wykonania elektrycznego ogrzewania podłogowego jest zastosowanie mat grzejnych.  Maty grzejne przeznaczone są do montażu bezpośrednio w zaprawie … Czytaj dalej „Maty grzewcze – ogrzewanie pomieszczeń i komfort ciepłej podłogi”

  Zobacz więcej
  02.10.2020
  Ochrona rynien przed zalodzeniem

  Wykorzystaj ostatnie dni bez śniegu i mrozu i zabezpiecz swoje rynny i rury spustowe przed zalodzeniem Prostym sposobem uniknięcia uszkodzenia … Czytaj dalej „Ochrona rynien przed zalodzeniem”

  Zobacz więcej
  22.09.2020
  Jak sterować ogrzewaniem elektrycznym w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex?

  Aby pracownicy w swoim miejscu pracy czuli się komfortowo, należy zapewnić tam optymalną temperaturę, w czym pomaga instalacja grzejników. O … Czytaj dalej „Jak sterować ogrzewaniem elektrycznym w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex?”

  Zobacz więcej
  18.09.2020
  Ogrzewanie rur i rurociągów

      Ogrzewanie rur i rurociągów –  zabezpieczenie przed zamarzaniem lub utrzymanie temperatury w procesach technologicznych   Zimą podczas występowania … Czytaj dalej „Ogrzewanie rur i rurociągów”

  Zobacz więcej
  02.09.2020
  Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe

           Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe podjazdów, schodów, chodników, tarasów..   Energię elektryczną można wykorzystywać zarówno do ogrzewania domów i … Czytaj dalej „Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe”

  Zobacz więcej
  W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej 'Polityce Cookies'.
  x
  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 TOM-EL
  Realizacja: Bazinga