Kategorie produktów

PROMOCJE

Termostaty do montażu na szynę DIN

Aby ogrzewanie elektryczne było skuteczne, komfortowe i zarazem ekonomiczne w eksploatacji wymagane jest zastosowanie odpowiednich urządzeń sterujących. Urządzenia te, przez odpowiednią kontrolę parametrów pracy urządzeń grzejnych, zapewniają bezpieczeństwo użytkowania systemu grzejnego.

Zastosowanie zaawansowanych urządzeń  do sterowania  pracą ogrzewania elektrycznego znacznie obniża koszty eksploatacji systemu grzejnego

W przypadku ogrzewania przeciwoblodzeniowego kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu i zoptymalizowaniu kosztów eksploatacji systemu grzejnego odgrywa wybór odpowiedniego rodzaju sterowania. Istnieją dwa podstawowe sposoby sterowania takimi układami grzejnymi : pierwszy oparty na pomiarze temperatury ogrzewanej powierzchni drugi oparty na pomiarze wilgotności i temperatury ogrzewanej powierzchni regulator ETO2 Oba wymienione sposoby sterowania są w pełni skuteczne jeśli chodzi o funkcjonalność instalacji. Główna różnica  polega na kosztach eksploatacji ogrzewania . W przypadku sterowania opartego o pomiar temperatury termostat  stale będzie utrzymywał temperaturę ogrzewanej powierzchni na poziomie np.+3 stopni, bez względu na panujące warunki atmosferyczne co znacznie podnosi koszt eksploatacji ogrzewania. W przypadku sterowania opartego na pomiarze zarówno temperatury jak i wilgotności układ grzejny zostanie załączony tylko w przypadku spełnienia  dwóch warunków : temperatura w miejscu zainstalowania czujnika będzie niższa od nastawionej na urządzeniu sterującym i jednoczenie na czujniku pojawi się wilgotność (opady śniegu lub oblodzenie). Rozwiązanie takie daje bardzo duże oszczędności w eksploatacji systemu grzejnego, który jest załączany tylko wtedy gdy jest taka potrzeba.

Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników