Strona główna » Ogrzewanie w ogrodnictwie – kiedy i dlaczego ma znaczenie?
Ogrzewanie w ogrodnictwie cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie na obszarach, na których występują niskie i średnie temperatury. Odpowiednio dostosowane ogrzewanie, pozwala cieszyć się plonami przez cały rok, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Jednak przed podjęciem decyzji dotyczącej montażu profesjonalnego ogrzewania, warto dowiedzieć się, kiedy takie rozwiązanie będzie wskazane oraz dlaczego.
Wraz ze zmieniającym się klimatem pogoda stała się coraz bardziej nieprzewidywalna. Ujemne temperatury mogą się pojawić również wiosną oraz jesienią, co spotyka się z niezadowoleniem ze strony ogrodników. Montaż profesjonalnego ogrzewania pozwala wydłużyć okres uprawy.
Tego typu rozwiązanie sprawdzi się również wówczas, gdy ogrodnik planuje rozpocząć uprawę roślin tropikalnych. Klimat panujący w Polsce nie pozwala na właściwą uprawę egzotycznych gatunków, które z reguły wymagają znacznie wyższych temperatur. Zastosowanie ogrzewania ogrodowego pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury gruntu, co jest niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju.
Ogrzewanie w ogrodnictwie pozwala zwiększyć wydajność upraw. Podniesienie temperatury przyspiesza wegetację oraz owocowanie roślin. Co więcej, takie plony są zdrowsze i jest ich znacznie więcej.
Odpowiednio określone parametry ogrzewania ogrodowego pozwalają na wydłużenie temperatur sprzyjających rozwojowi roślinności od wczesnej wiosny aż do później jesieni, co znacząco zwiększa ekonomikę uprawy. Tego typu rozwiązanie z pewnością sprawdzi się na dużych plantacjach.
Stale postępujące zmiany klimatyczne sprawiają, że dla poprawy urodzaju konieczne jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich są profesjonalne systemy do ogrzewania ogrodowego. W zależności od typu uprawy mogą być montowane bezpośrednio w gruncie bądź na stołach z roślinami. Wybór odpowiedniego wariantu pozwoli uzyskać znacznie wyższe plony, co jednoznacznie przełoży się na wyższe wyniki finansowe.
Grzejniki elektryczne z funkcją WiFi stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w domach, biurach oraz obiektach sezonowych. Umożliwiają zdalne sterowanie temperaturą, … Czytaj dalej „Grzejniki WiFi do mieszkania, biura i domku letniskowego – co wybrać?”
Wśród dostępnych rozwiązań grzewczych grzejniki olejowe PR o podwyższonym stopniu ochrony IP67 od lat zajmują stabilną pozycję jako urządzenia wydajne, … Czytaj dalej „Grzejniki olejowe PR IP67– charakterystyka, zalety, zastosowanie”
Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania w obiektach przemysłowych wymaga uwzględnienia wielu czynników: strat ciepła, wysokości, ciągłości pracy, a także oczekiwanego komfortu … Czytaj dalej „Promienniki niskotemperaturowe – charakterystyka, zalety, zastosowanie”