Panujący pod naszą szerokością geograficzną klimat sprawia, że przez znaczną część roku większość pomieszczeń musi być dodatkowo ogrzewana. Systemy grzewcze są konieczne także w obiektach przemysłowych. W wielu przypadkach elementy instalacji stosowanej we wnętrzach używanych do produkcji, składowania materiałów lub przechowywania sprzętu, muszą być dostosowane do pracy w szczególnie wymagających warunkach ze względu na występujące zagrożenia. Czynnikami, które będą miały największe znaczenie, jest niebezpieczeństwo wybuchu i pożaru. Jakie rozwiązanie sprawdzą się wówczas najlepiej?
W pomieszczeniach przemysłowych najczęściej stosuje się klasyczne grzejniki rurowe. Choć na ogół sprawdzają się one bardzo dobrze i okazują się niezwykle efektywne, w niektórych przypadkach nie da się ich zamontować ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Sposobem na poradzenie sobie w takiej sytuacji są grzejniki kolumnowe. Grzejniki te wykonane są z zespawanych ze sobą profili stalowych tworzących przylegające do siebie „żeberka” o powierzchni ukształtowanej tak, by zyskać jak najlepszą wymianę ciepła z otoczeniem m.in. za sprawą dodatkowych radiatorów.
Grzejniki kolumnowe wyróżniają się najmniejszymi wymiarami w stosunku do mocy grzejnej w swoich klasach temperaturowych T4 i T5.
Grzejniki kolumnowe w wykonaniu Ex nadają się znakomicie do wszystkich pomieszczeń, które są bezpośrednio zagrożone wybuchem i znajdują się w grupach IIA, IIB i IIC. Można ich używać tam, gdzie niezbędne będzie zastosowanie urządzeń w klasie temperaturowej T4 albo T5. Przeznaczone są do pracy w strefie 1 i 2. Będą nieocenione jako sposób dystrybucji ciepła w magazynach wyrobów chemicznych, pomieszczeniach, w których znajdują się instalacje gazowe np. rozdzielniach gazu czy stacjach nawanniania gazu. Można je montować w zakładach chemicznych, lakierniach i laboratoriach. Grzejniki kolumnowe tego typu są również przeznaczone dla przemysłu petrochemicznego i wydobywczego np. dla platform wiertniczych.
Grzejniki kolumnowe posiadają niezbędne certyfikaty. Wyposażone są w uchwyty pozwalające na montaż podłogowy, jak również w dławicę kablową w wykonaniu przeciwwybuchowym.
Grzejniki zasilane są napięciem 230 VAC a dostępne moce urządzeń wynoszą od 850W do 3000W w zależności od klasy temperaturowej.
Grzejniki nie posiadają zabudowanych termostatów. Zaleca się zastosowanie zewnętrznych termostatów w wykonaniu przeciwwybuchowym do kontroli temperatury powietrza np. monitorów temperatury TW Ex.
Elektryczne ogrzewanie podłogowe to jedno z najwygodniejszych i najbardziej estetycznych rozwiązań w nowoczesnych domach. Dzięki temu systemowi, możesz cieszyć się … Czytaj dalej „Kable i maty grzejne pod płytki – o czym pamiętać, decydując się na ogrzewanie podłogowe?”
W sezonie grzewczym wiele firm staje przed wyzwaniem zapewnienia odpowiedniego ogrzania powierzchni, takich jak nowo budowane obiekty przemysłowe czy mieszkalne. … Czytaj dalej „Przenośne nagrzewnice elektryczne – rozwiązanie do szybkiego i efektywnego ogrzewania różnych przestrzeni”
Szukasz sposobu na efektywne ogrzewanie kontenera socjalnego lub sanitarnego? W tego typu obiektach stosuje się systemy elektryczne. Sprawdzonym rozwiązaniem są … Czytaj dalej „Grzejniki konwektorowe – dobry wybór do ogrzewania kontenerów socjalnych i sanitarnych”