Bojlery - zasobniki ciepłej wody w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex

Częstym problemem w obiektach przemysłowych takich jak rafinerie, zakłady chemiczne, platformy wiertnicze jest dostarczenie ciepłej wody do obiektów zlokalizowanych z dala od głównych linii ciepłowniczych, a znajdujących się w strefie zagrożenia wybuchem.
Obiekty takie, jak laboratoria, łazienki, punkty poboru próbek, pomieszczenia socjalne i inne wymagają dostarczenia ciepłej wody. Nie zawsze z punktu widzenia ekonomicznego opłacalne jest projektowanie i budowa sieci ciepłowniczej doprowadzającej ciepłą wodę do tych obiektów.

Rozwiązaniem tego problemu są elektryczne zasobniki ciepłej wody użytkowej . Do uzyskania ciepłej wody potrzebne jest jedynie doprowadzenie energii elektrycznej i zasilanie w zimną wodę z sieci wodociągowej.

Zasobniki mogą być stosowane w Strefie I i Strefie II zagrożenia wybuchem gazów i par cieczy palnych grupy: IIA, IIB, IIC i klasie temperaturowej T5 .

Zasobniki dostępne w następujących wersjach:

  • do montażu nad umywalką
  • w wersji stojącej
  • w wersji zawieszanej na ścianie

Urządzenia wyposażone są w niezbędną automatykę zabezpieczającą oraz termostat.

Zasobniki przeznaczone są do montażu naściennego oraz w wersji stojącej, posiadają pojemności od 35 litrów do 500 litrów.
Pojemność zasobników montowanych nad umywalkami to 7 lub 10 litrów.  Zasobniki zasilane napięciem 230V lub 400V AC.

bojlery-fa131dbc

? 2011 TOM-EL, Tel.:+48 695 85 42 45 | tom-el@tom-el.com.pl Agencja interaktywna Migomedia